5353 godzin, 223 dni. Dokładnie tyle minęło od mojego ostatniego wpisu na tym blogu. Powodów było całe mnóstwo. Wakacje, powakacyjne rozluźnienie, duże zmiany w życiu. Dom, rodzina, praca… A nie, praca się nie zmieniła 🙂 Nadal to samo stanowisko. W najlepszej firmie jaką znam. I z najlepszymi ludźmi z jakimi miałem okazję pracować do tej pory. I to niech się nie zmienia…

 

Nowy Rok

Minął też już jakiś czas temu. A to czas, gdy podejmuje się różne ważne decyzje. Ja też podjąłem. I nawet już zdążyłem się nimi publicznie pochwalić. 😉

No ale oprócz decyzji, w Nowy Rok robi się różne plany. Ja w tym roku takich planów nie zrobiłem. Przynajmniej wtedy. Ale teraz, gdy nastało trochę spokoju, pojawiło się w mojej głowie kilka pomysłów, które będę chciał koniecznie zrealizować w tym roku.

 

Dosyć tego!

Nie, nie zamierzam skończyć prowadzić tego bloga. Wręcz przeciwnie. Zamierzam przerwać tę piekielną ciszę, która tutaj panuje. Niesamowicie przeszkadza mi to, że nic do Ciebie nie pisałem. I właśnie z tym koniec.

Obiecuję regularnie pisać na tym blogu i robić wszystko, żeby się rozwijał. Żeby był jeszcze bardziej związany z IT. Żeby był bardziej pomocny dla tych, którzy już coś robią, jak i dla tych, którzy coś w tej kwestii planują dopiero robić. I żeby regularnie przynosił jak najwięcej wartości tym, którzy zdecydują się tutaj regularnie zaglądać.

 

Programowanie

W ubiegłym roku pisałem, że chcę się nauczyć programować. Pracuję od 20 lat w IT, ale jeszcze nigdy tak bardzo jak w ciągu ostatnich kilku lat nie ciągnęło mnie, żeby nauczyć się pisać kod. I mimo tego, że związane z tym postanowienie noworoczne, przez cały 2016 kurzyło się na półce, to dojrzałem do tego że to już ten moment. Jedyna zmiana w stosunku do tego planu, to wybór metody nauczania. Do tej pory rozważałem naukę w Coders Lab. Jako, że nie znalazłem przekonującej opinii o nauce u nich, teraz będę uczył się raczej sam i doraźnie będę się wspierał wiedzą kilkudziesięciu programistów z którymi mam przyjemność pracować.

 

Testy sprzętu. Dużo testów sprzętu 🙂

Jako, że jestem strasznym gadżeciarzem i lubię różne nowinki technologiczne z branży IT, możesz się spodziewać więcej testów sprzętu. W sierpniu ubiegłego roku, miałem pomysł na to, żeby zrobić testy mocnych, przenośnych urządzeń 2w1 (tablety+notebook w jednym). Niestety kontakt z firmą reprezentującą Microsoft się urwał i projekt nie wypalił. Teraz mam inny plan na ten projekt i już niedługo możesz spodziewać się opisów pracy codziennej na urządzeniach typu iPad ProMicrosoft Surface Pro.  

 

Jeśli znasz firmę, która jest w stanie pomóc mi w realizacji tej serii i wypożyczyć taki sprzęt na kilka dni, będę wdzięczny za kontakt na priv.

 

Wymarzony pracodawca z branży IT

Ostatnio na FB Manage IT pojawił się trochę kontrowersyjny wpis odnośnie firmy Crossover. W większości komentarzy przeważała negatywna opinia o tej firmie. Podejrzewam, że wynika to z nieznajomości tej firmy. Planuję skontaktować się z jej pracownikami i napisać serię artykułów o tym jak pracuje się w najciekawszych firmach z naszej branży.

 

Jeśli chciałbyś przeczytać na tym blogu o swojej firmie, bo uważasz, że jest to wymarzone miejsce do pracy – nie krępuj się i pisz do mnie na priv.

 

Konferencje, wydarzenia

W 2017 dużo częściej będzie można mnie spotkać na różnego rodzaju wydarzeniach. Zarówno związanych z branżą IT, jak i związanych z blogowaniem. W ubiegłym roku nie dojechałem na See Bloggers. Żałuję tego do dzisiaj. Nigdy więcej odwoływania udziału w zaplanowanych imprezach 🙂 Będę pisał z wyprzedzeniem gdzie się wybieram. Dzięki temu, będzie dużo większa szansa na spotkanie osobiste i rozmowę o mniej lub bardziej związanych z branżą IT tematach.

 

Webinary i pomoc innym

Mam też olbrzymią chęć pomocy innym. Szczególnie tym, trochę mniej doświadczonym pasjonatom szeroko pojętego IT. Aby trochę zaspokoić tę moją potrzebę, w tym roku zacznę organizować wydarzenia, dzięki którym będę w stanie podzielić się tym, co sam zbierałem przez te 20 lat 🙂

 

Jak widzisz, tych pomysłów na 2017 trochę się nazbierało. Mam nadzieję, że większość z nich uda mi się skutecznie zrealizować. Będę nad tym ciężko, ale z olbrzymią przyjemnością pracował. Niezależnie od tego ile mi z tych planów wyjdzie, jedno jest pewne – koniec z głuchą ciszą na Manage IT 🙂

 

(Visited 545 time, 1 visit today)