Motywacja ma to do siebie, że spada i wzrasta. Czasem spada do poziomu takiego, że nic się nie chce. A marzenia czekają. Cele i marzenia same się nie zrealizują. Pod tym względem życie jest do dupy. Tylko problemy same przychodzą.:)

Aby bardziej się chciało coś w kierunku zbliżenia do swoich marzeń, czasem trzeba się czymś zainspirować. Na mnie bardzo dobrze działają książki. Mam kilka swoich ulubionych  i dzisiaj podzielę się z Wami ich tytułami i krótkim wyjaśnieniem co takiego mnie do nich przyciąga. 

 

1. Zjedz tę żabę – 21 metod podnoszenia wydajności w pracy i zwalczania skłonności do zwlekania – Brian Tracy

Książka, która pomaga zrozumieć istotę prokrastynacji – odwlekania rzeczy, które należy zrobić. O prokrastynacji pisałem w artykule dlaczego inni mówią, że jestem leniem?. W książce “Zjedz tę żabę“, Tracy opisuje zadanie, które czeka na wykonanie, jako żabę, którą należy zjeść i podpowiada techniki jak to zrobić skutecznie.

 

2. Sekret milionera. Milioner wyjawia tajemnice szybkiego zdobycia fortuny – Mark Fisher

Książka Sekret milionera w bardzo barwny sposób opisuje sposób działania ludzkiej psychiki w kontekście gromadzenia szeroko pojętego bogactwa. To, co szczególnie podoba mi się w tej pozycji, to wciągająca historia starego milionera, który dzieli się swoją wiedzą z młodym człowiekiem, który szuka sposobu na spełnienie swoich marzeń.

 

3. Kto zabrał mój ser? John Spencer

Krótka historia, która w zabawny, bajkowy sposób opisuje zmiany w życiu. Pokazuje różne możliwości podejścia do zmian oraz konsekwencje do których poszczególne zachowania prowadzą. Darzę tę pozycję dużym sentymentem, ponieważ była to jedna z pierwszych książek motywacyjnych, które przeczytałem. 🙂

Ostatnio nawet znalazłem tę historię na Youtube:

4. 4-godzinny tydzień pracy. Tim Ferriss

Klasyka. Książka od 2008 stale zdobywa nowych fanów i praktyków teorii Tima Ferrissa, która opowiada o tym jak osiągnąć dużo więcej albo zaoszczędzić mnóstwo czasu dzięki zastosowaniu kilku prostych, wręcz oczywistych reguł. Zaoszczędzony czas lub pieniądze można wykorzystać w  sposób o jakim tylko marzymy.

4-godzinny tydzień pracy albo się kocha, albo nienawidzi traktując historę opisaną przez autora jako bajkę. Ja z sukcesem wykorzystałem mnóstwo pomysłów z tej pozycji i traktuję ją jak elementarz, do którego wracam co jakiś czas, aby przypomnieć sobie jak można rozwiązać codzienne problemy. Polecam każdemu.

 

5. Jednominutowy menadżer. Ken Blanchard

Krótka, inspirująca broszurka dla początkujących menadżerów. Lub takich, którzy gdzieś się zagubili i potrzebują inspiracji, aby w nowy, inny sposób zacząć zarządzać swoim zespołem.

 

6. Pokonać brak czasu. Jak osiągnąć więcej , pracując mniej. Bill Quain

Ta książka opisuje bardzo ciekawe podejście do finansów. Tak, wbrew tytułowi, ta książka jest o finansach. 🙂 Każdy, a przynajmniej większość z ludzi których znam, chciałby zarabiać więcej. Dlatego też starają się awansować, spędzają w pracy więcej czasu, zmieniają firmy, w których pracują. Potem okazuje się, że pracują jeszcze więcej, czas płynie, a życie ucieka między palcami. Dzięki tej pozycji można poznać alternatywną drogę i bez rzucania pracy na etacie, zyskać dodatkowe dochody, bez okradania swojej rodziny z przeznaczonego dla nich czasu. Brzmi jak MLM (czy Amway jak kto woli)? Spokojnie – nie znajdziesz tam takich pomysłów. 🙂

 

Mam nadzieję, że te kilka tytułów pomoże Ci znaleźć inspirację do działania gdy będziesz jej potrzebował. 

Z przyjemnością również poczytam o tym co Ciebie nakręca do działania – może i na mnie zadziała 🙂

 

 

(Visited 2 608 time, 1 visit today)