Każdy, kto pracuje zdalnie lub dużo podróżuje, dociera do momentu, gdy zaczyna szukać możliwości “zabierania danych ze sobą”. Można oczywiście zabierać dane na pamięciach przenośnych. Niesie to jednak ze sobą ryzyko zagubienia, kradzieży urządzenia, lub jego uszkodzenia. Dużo prostszym sposobem, aby mieć swoje dane pod ręką, jest przechowywanie ich w chmurze. Poniżej przedstawię listę trzech moich ulubionych usług, które pozwalają na przechowywanie danych w chmurze i króciutko uzasadnię dlaczego akurat ta usługa.

 

Google Drive

Używam Google Drive od kilku lat, synchronizuję swoje dokumenty z komputerami których używam na codzień. Aplikacja mobilna pozwala również na dostęp zdalny do dokumentów przez telefon. Jednak głównym powodem, który sprawia że Google Drive jest tak atrakcyjny dla mnie, jest integracja z Google Docs (upraszczając – pakiet Office przez przeglądarkę www). Dzięki temu mogę edytować moje dokumenty z dowolnego komputera. Dzięki tej funkcjonalności od dłuższego czasu nie uruchamiałem Worda na moim komputerze i nie czuję straty z tego powodu 🙂

 

iCloud

iCloud – produkt jedynie słusznej firmy – Apple :). W iCloud używam kilku funkcjonalności, które są mocno zintegrowane z urządzeniami Apple – synchronizacja zakładek, haseł, lokalizacja urządzenia, kopie zapasowe i przechowywanie zdjęć. Usługa stale się rozwija i być może przyjdzie moment gdy zdecyduję się używać jej jako jedynej usługi chmurowej.

 

Dropbox

Dropboxa używam od dłużego czasu ze względu na ilość miejsca, które można było wykorzystać w bez płatnej subskrybcji. Kiedyś skorzystałem z promocji i dostałem 50GB miejsca za 2 lata bez opłat. Dropboxa używam tylko do przesyłania dużych plików do innych.

 

A co z innymi usługami?

Na rynku jest całe mnóstwo usług przechowujących pliki w chmurze. Większość z nich ma podobne funkcjonalności. Różnią się głównie ceną i warunkami promocyjnymi. 

Aby wybrać odpowiednią usługę (na ten moment) dla siebie, zachęcam do skorzystania z gotowych zestawień usług chmurowych, które można znaleźć w internecie. 

Jedno z nich, znajduje się tutaj:

http://www.cloudwards.net/comparison/

(Visited 394 time, 1 visit today)